logo

Фотографии


2016 52016 232016 262016 252016 112016 192016 162016 2420162016 152016 22016 82016 72016 32016 92016 222016 202016 122016 212016 132016 42016 272016 102016 62016 182016 282016 142016 17

Вход на сайт

Вход через

 

Поиск

ЛЕКТОРІЙ ДЛЯ БАТЬКІВ (2018р)

Рейтинг:   / 0
ПлохоОтлично 

ЩЕ РАЗ ПРО ПЕРЕМОЖЦІВ.

Участь у конкурсі – це відповідальна і хвилююча подія. Участь у конкурсі - це прекрасна можливість продемонструвати свої знання, вміння та навички. Участь в конкурсі − це винесення на суд вимогливої комісії та слухачів результату своєї довгої й наполегливої праці. 

Кожен конкурс по-своєму складний і цікавий, кожен приносить чимало яскравих відкриттів. Як правило, конкурсанти показують високий рівень виконавської майстерності; на всіх їх виступах лежить відбиток серйозної, вимогливої, копіткої СПІЛЬНОЇ роботи учня й викладача. Багатьом музикантам конкурс допомагає ясніше побачити свої проблеми та прорахунки.  

Перемога в конкурсі – це початок важкого шляху. З одного боку ти як би виправдав надії та сподівання викладачів та батьків, але з іншого - від тебе очікують постійного зростання, вдосконалення таланту й майстерності, нових творчих досягнень. Щоб успіхи стали стійкими та міцними, юним виконавцям належить ще пройти шлях нелегкий і нешвидкий. Щоб виправдати очікування, їм потрібно наполегливо працювати і рости, виробляти витривалість і врівноваженість, не давати собі ніяких поблажок. ІНШОГО ШЛЯХУ НЕМАЄ! Нема й нічого важливішого, ніж уберегти переможців від зазнайства, нездорового суперництва, зловтіхи з приводу неуспіху товаришів.

Звичайно, не всі можуть стати переможцями, адже учасників багато, а перше місце − одне. І все ж, у мистецтві не буває переможених. У будь-якому випадку підготовка до змагання – це колосальний поштовх до розвитку, і абсолютно не важливо, чи переміг ти цього разу. Історія знає безліч прикладів, коли саме тих, хто програв помітили, запам’ятали й дали їм шанс.  

Сама по собі ситуація шкільних конкурсів є стресовою, і на це впливають ряд факторів: як правило вони проходять в чужій для дитини школі, де зібралися незнайомі учні; проводять змагання та оцінюють результати незнайомі дорослі; впливає і тиск вантажу відповідальності, покладеної на учня – захистити честь школи, де програш дитини є не тільки особистим, але й програшем школи. А чого варті сценічні переживання виконавця! Усі ці фактори викликають тривогу, розгубленість. Хронічне переживання тривоги, перевтома можуть несприятливо вплинути на життєдіяльність та здоров’я людини (головні болі, короткозорість, гастрит, сколіоз). Тому важливою передумовою вдалого виступу є попередній відпочинок, бадьорий, гарний стан здоров’я і віра в себе та в свої сили.

Поважанні батьки, не перевантажуйте дитину, розумно витрачайте час, вмійте чергувати працю, навчання, гру, відпочинок. Дайте своєму школярику виспатися, побігати з однолітками, а літом − поплавати, позагоряти, набратися сил. Пам’ятайте, ваша дитина, ще тільки ДИТИНА, тому дозвольте їй насолодитися дитячим відпочинком. Не забирайте у своїх дітей дитинства, воно у них одне. До того ж, дитинство так швидко проходить і ніколи не повторюється. Згадується, в зв’язку з цим, факт із біографії Вольфганга Амадея Моцарта. Коли Леопольд Моцарт привітав свого 14-річного сина з обранням в члени Болонської Академії, той сказав: «Ну, тепер, дорогий батько, коли я уже став академіком, можна я піду на півгодини просто погуляю?».

Любі мами і тата, бабусі і дідусі, підтримайте свою дитину в складний для неї момент, дайте зрозуміти, що ви її любите такою, якою вона є. Просто так, за те, що вона у вас є. А не за те, що вона красива, розумна, спосібна. Говорите, що ви все одно будете її любити, навіть якщо вона не отримає похвальну грамоту, або не переможе в олімпіаді. Тоді поразка не стане для дитини трагедією. Хваліть за старання, за ті зусилля, які вона доклала. В кінці кінців перемога в змаганні не єдине мірило успіху. Сам процес підготовки гідний поваги, а не тільки результат (та й на конкурс виставляють КРАЩИХ!). Дійсний успіх – це коли ти по-справжньому стараєшся і робиш щось від душі й із задоволенням.

Шановні батьки! Будь-яка дитина – це радість у сім’ї, це нагорода і дар Божий, яким треба дорожити. Цінуйте й дорожіть нею і ви. Хай ваша «кровинка» виросте справжньою ЛЮДИНОЮ − здоровою, життєрадісною, успішною, впевненою в собі; нехай завжди її очі світяться щастям. І можливо одного разу, ми побачимо її ім’я поряд з іменами видатних українців, що прославили нашу країну на ввесь світ. Ми дуже в це віримо.

Золотарьова О.В.

 
Константиновская школа искусств Copyright © 2015
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.