
Міжнародний День музики
- Подробности
- Создано 09.10.2015 09:21
Щорічно в залі Костянтинівській школи мистецтв організовуються музичні вечори, присвячені Дню Музики. Традиційні концерти живої музики стали не тільки яскравою подією житті школи, але і примітним явищем культурного життя нашого невеликого міста.
Вже за півгодини до початку концерту в Малому залі школи мистецтв неможливо було знайти вільне місце. Там зібралися численні слухачі, що проявили інтерес до музичного мистецтва. Свято музики було відкритим для всіх - і для тих, хто живе концертами і знає кожного музиканта в місті, і для людей, які просто хочуть доторкнутися до чогось більшого, ніж звичайні будні. Дуже приємно було побачити в залі людей різного віку: учнів, їх батьків і бабусь, багато молоді - колишніх учнів школи та їхніх дітей.
Мені довелося перебувати серед публіки під час виступів і спостерігати, з якою увагою, затамувавши подих, люди слухали музику, а потім дружними оплесками нагороджували гру або спів артистів.
Успіх вечора по праву розділили і виконавці, і ведуча - музикознавець Дар'я Романець, відмінно провела програму. Вона привітала з святковим днем всіх тих, хто любить музику і присвятив їй своє життя, тих, хто пише музику і дарує її людям, і тих, хто просто слухає її. Ведуча розкрила глибокі зв'язки музичної творчості з духовним світом людини, естетикою і різними видами мистецтва, зокрема - з літературою.
У концерті були представлені інструментальні та вокальні твори композиторів різних епох і поколінь - починаючи від Баха, Верді, Ліста і закінчуючи музикою сучасних музикантів. Репертуар вечора дав можливість слухачам познайомитися з різними жанрами музичного мистецтва: піснею, романсом, арією, баладою, ноктюрном і т. д.
Програма концерту:
1. Й.С.Бах. Арія альта «Радіє мій дух» з «Магніфікату» в перекладенні для труби та фортепіано Вик. Стогнушенко В. Л., конц. Бондаренко Л. М.
2. Дж. Верді «Балада Герцога» з опери «Ріголетто» Вик. Іванов В. М.
3. А. Дворжак «Мелодія» Вик. Деменюк М. В., конц. Храмцова Н. Б.
4. В. Козлов «Баллада о Елене Прекрасной» Вик. Піліпенко О. В.
5. В. А. Моцарт «Турецький марш» Вик. Онофрійчук О. В.
6. Ф. Крейслер «Маленький віденський марш» Вик. Полякова І. В., Полова Інга Г., конц. Бортнік Н. В.
7. В. і К. Ноона «Веселий марш» Вик. Чмульова Т. П., Храмцова Н. Б.
8. В. Коровіцин «Русалонька» Вик. камерний ансамбль «Канцона», кер. Костоглод О. В.
9. Ф. Ліст Ноктюрн «Мрії кохання» Вик. Петріченко О. В.
10. Муз. М. Стецюна, сл. Б.Руденко. «Осінні проліски» У супр. анс. нар. ін.-в «Рідні наспіви» співає Данило Однораленко кер. Бакуліна Людмила Василівна.
11. Дж. Герман «Привіт, Доллі»
2. Муз. Г. Дехтярьова, сл. А.Пришельца «Нічка лугова»
13. Муз. А. Петрова, сл. М. Дудіна «Звернення», вик. народний аматорський колектив вокальний ансамбль викладачів школи мистецтв у супр. інструментального ансамблю, соліст Іванов В.М. Керівник Кошкин О. А.
Численна публіка тепло приймала виконавців (викладачів школи) - скрипалів, піаністів, народників, оркестрантів і вокалістів. Відомо, що виконавці є як би посередниками між композиторами і слухачами. Вони не тільки намагаються точно передати зміст, зміст, почуття, закладені в творі, тобто пожвавлюють нотний запис, але і вносять у твір свою індивідуальність, частинку свого «Я». Наші викладачі-виконавці своїм мистецтвом хотіли ще й донести до слухача ідеї миру, добра, гармонії та краси, а також - любові до нашої Батьківщини, до нашого рідного краю.
Золотарьова О.В.