
Міжнародний День Музики (2021)
- Подробности
- Создано 16.10.2021 09:42
Перше жовтня - Міжнародний День Музики.
Святкування Міжнародного Дня Музики - непросто черговий шкільний захід. Насамперед це зустріч. Довгоочікувана зустріч з живою музикою, з глядачем.
Це перший у навчальному році концерт, який задає тон усьому року, пробуджує школу і надихає на нові досягнення. Це – початок.
А ще це подарунок викладачів своїм найвибагливішим і найдорожчим глядачам – дітям. Також їх батькам і усім, хто завітав до малої зали на зустріч з «Її Величністю – Музикою».
Чи може бути подарунок не цікавим, не яскравим, безбарвним? Звісно, ні!
Але цікаво презентувати подарунок – це теж велике мистецтво. Блискуче володіє їм Наталія Крамчанінова. Вже кілька років її неординарний, змістовний, натхненний супровід концертів наближає до нас постаті великих композиторів, робить їх живими і сучасними. Неймовірно цікаві факти з історії світової музичної культури (яких у жодних підручниках не знайдеш!) розкривають цілий світ Музики. І стає цей диво-світ більш зрозумілим, більш реальним і причетним до нас, нашого сьогодення.
Концерт – справжній калейдоскоп! Десять номерів,як десять картинок, де одна не схожа на іншу, у кожній свій візерунок, свої барви і настрій.
«Плаття в горошок і місячне сяйво! (Дж. Хьюзен, Дж. Берк) – назва вже каже за себе. Світла, легка, позитивна «картинка» від дуету скрипалів – І. Полова, І. Полякова, концертмейстер С.Сизченко.
Барвисте «Українське попурі» з репертуару харківського ансамблю «Гротеск» виконав ансамбль «Music Time», концертмейстер І. Маслова.
Музика кіно – це завжди цікаво. Особливо у виконанні камерного ансамблю «Канцона» (керівник О.Костоглод). Лунає «Регтайм» Г.Кужніка із к/ф «Ва-банк».
Який же концерт без співу? Ви давно не були в оперетті? А ось наші глядачі зазирнули туди на хвилинку, дякуючи І. Кириловій, яка артистично виконала «Пісню Глорії» з оперети «Цирк запалює вогні» Ю.Мілютіна.
Непідвласна часу «Черемшина» (авт. В.Михайлюк і М.Юрійчук) зовсім по – новому зазвучала у виконанні і власному аранжуванні Л.Каминіної.
Українська пісня – лірична або весела – завжди щира. «Несе Галя воду» у виконанні ансамблю «Криниці» (керівник О.Кошкин) – яскравий тому доказ.
Атмосферний, по – родинному теплий концерт прикрасили два молоді подружжя. Лусіне і Гурген Барсегяни (флейта – кларнет) виконали «Шутку» І.С.Баха, Дмитро і Тамара Шейко (кларнет – ф-но) – «Облівіон» А.Пьяцоли.
Найпотаємнішого куточка серця торкнулась музика С. Рахманінова – «Вокаліз» у виконанні О.Петріченко.
Фінальний акорд – як завжди соковитий. На сцені ансамбль народних інструментів «Рідні наспіви» (кер. Л.Бакуліна) «Фантазія» на тему пісні Б. Мокроусова «Одинокая гармонь» (соліст В.Стульнєв) завершила концерт.
Година промайнула швидко, непомітно. Але недарма. Тому що час, проведений з Музикою, змінює на краще наші думки, почуття і настрій. Музика підіймає, втішає і рятує. Тому вона і Величність.
Г.Кулініч.