
Звітують аматори (2019)
- Подробности
- Создано 13.12.2019 19:15
Ціла низка пред’ювілейних концертів завершилась, відкриваючи шлях до головного свята нашої школи – Дня її народження!
Останніми звітували два колективи – Лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів, володар «Гран-прі» аматорський народний колектив ансамбль народних інструментів
«Рідні наспіви» (керівник Л.Бакуліна)
та народний аматорський колектив вокальний ансамбль викладачів
«Криниці» (керівник О.Кошкин).
Що поєднує ці два колективи?
Звісно, їх статус народних і аматорських. Що стосується назви «народний», більш-менш зрозуміло. Це і народні інструменти, і орієнтація на репертуар.
А що ж таке «аматорський»?
Слово amator і подібні йому можна знайти у французькій і польській мовах, навіть у латині! І в широкому цензі воно означає «любитель, охочий займатися якоюсь справою».
У нашому випадку викладачі школи, маючи професійну освіту, не тільки вчать дітей і виконують твори класичного репертуару, але за покликанням душі залюбки приймають участь у аматорських колективах. Тут завжди є можливість пошуку і творчого експерименту, цікавих обробок і аранжування.
Що стосується «Криниць», у складі цього вокального ансамблю – жодного професійного вокаліста! Співають викладачі фортепіанного, духового, струнного вокального відділів, в інструментальній групі – народні і духові інструменти, навіть керує (на хвилиночку) директор школи, викладач народного відділу!
Саме така справа і носить назву «аматорство».
В наші школі аматорство, по суті, було завжди. Формувалось вона на традиціях колективного музикування, що поєднує людей і виконує головну роль музики – дарувати радість спільної творчості. І просто – дарувати радість. Усім.
Якось особливо тепло і людяно відбувся цей концерт. І затишок Малої зали, і синій грудневий вечір за вікнами сприяли тому.
А на сцені – яскраві номери, яскраві костюми; народні, популярні, авторські твори у професійному виконанні, артистизм, захоплення…
У першому блоці концерту виступили «Рідні наспіви» .
Прозвучали «Українські попурі» (автор Л.Бакуліна), «Козацька похідна» (за мотивами обр.О.Корчевого), музична замальовка «Їхали цигани» , імпровізація у стилі «кантрі» (з репертуару «Терем-квартету»), «Ковбой повертається» (авт.С.Бредіс), «Стара карусель» (авт.В.Дмитрієв)…
До сліз зворушила «Елегія» В.Сапарова пам’яті Арно Бабаджаняна для ф-но з оркестром. Гра солістки Олени Петриченко, як завжди досконала і чуттєва, майже зачарувала зал.
Цей номер нікого не залишив байдужим, адже присвячений він був світлій пам’яті викладачів народного відділу. Тих, хто довгі роки був поряд, кого з душевним болем і словами вдячності сьогодні згадали поіменно…
У другому блоці концерту співали «Криниці».
Складно сказати, коли був створений цей колектив. Бо учасники ансамблю – спочатку вони співали у шкільному хорі, потім їх усіх згрупувала легендарна Валентина Миколаївна Ситнікова. Спочатку «Хорошие девчата», зараз «Криниці». І сьогодні колектив розвивається, шириться його репертуар.
Вже понад 10 років його керівником є директор школи, О.Кошкин.
Пролунали «Зустріч друзів» (вірші Р.Рождественського, музика нашого земляка Є.Мартинова), народні українські пісні (в обр. О.Токар), «Чом ти не прийшов» і «Гей, соколи» (обр. О.Кошкина), пісня «На добро» (І.Карабиць-Ю.Рибчинський), вічний і завжди новий «Щедрик» Н.Леонтовича…
…Так і пролетів концерт – через веселощі і пам’ять, від гумору і смутку – до передчуття свята, яке наближається.
Скоро, вже зовсім скоро ми будемо зустрічати Ювілей, 60-річчя.
А потім – жити і працювати далі. І далі, і далі…
Г.Кулініч