logo

Меню

Фотографии


2016 112016 162016 182016 32016 132016 22016 42016 152016 222016 142016 92016 202016 2820162016 212016 252016 82016 52016 272016 172016 262016 122016 72016 232016 102016 192016 242016 6

Вход на сайт

Вход через

 

Поиск

Історія вокального відділу

Рейтинг:   / 0
ПлохоОтлично 

У світі існує багато видів мистецтва і кожне з них – джерело естетичної насолоди, але вокальне мистецтво особливе. Спів – це вираження чогось внутрішнього, глибинного, бездонного, це мова душі і серця, це як перший плач і перший поцілунок – незабутньо вражаюче і на все життя.

Голос людини – це живий, надзвичайно тонкий інструмент, який змушує чути не тільки розум, а і серце. «Звук народжується в нас, як тремтливий стогін і виливається з наших грудей як саме дихання буття, він поєднує в собі людину і всесвіт» - Гумбольт.

Якщо поєднати всі вокальні твори, створені кожним народом за всю історію свого існуванния, тиои вийде нескінченна мелодія – грайлива, ніжна, чаруюча, захоплююча, з неповторними інтонаціями і вражаючими емоціями. Спів супроводжує нас все наше життя. Ми співаємо коли радіємо, сумуємо, мріємо, відпочиваємо, тому не дивно, що так багато людей бажає навчитись співати, розкривати свій голос. Опанувати вокальну майстерність.

У 2004 році на відділі музично-теоретичних дисциплін Костянтинівської школи мистецтв відкрився клас сольного співу, викладачем якого був провідний педагог школи Ситнікова Валентина Миколаївна. Вона працювала в школі з 1965 року, була завучем ДМШ, викладачем сольфеджіо, хору, розробила спеціальну методику розвитку логічного мислення учнів шкільного та дошкільного віку шляхом сприйняття на слух.

Валентина Миколаївна протягом багатьох років керувала гордістю школи – дитячим хором та вокальним ансамблем викладачів. З часом, сольний спів набував великої популярності серед молоді міста і до роботи секції долучилися викладачі – Бережна Алла Анатоліївна, Котляр Анатолій Григорович, Іванов Володимир Миколайович. А у 2016 році секція сольного співу відокремилась від відділу музично-теоретичних дисциплін і стала окремим підрозділом, який обєднав 47 учнів та викладачів – Бережну Аллу Анатоліївну, Каминіну Людмилу Миколаївну, Кирилову Ірину Вікторівну. Всі викладачі відділу сольного співу мають високий ступінь музичної освіти, великий педагогічний стаж роботи з дітьми, багато особистих подяк та грамот від жюрі престижних конкурсів.

Сьогодні відділ сольного співу – це справжня творча лабораторія, де шліфується індивідуальна вокальна виразнісить кожного учния, іде кропітка робота над повнотою звукоутворення, що є основною якістю професійного звучання, шукаються ті особливі фарби таи відтіинки, які формують головну якість спиівацького тону – його тембр, який є унікальним для кожного учня і стає його візитною карткою.

Голос людини, як «живий» інструмент, має унікальну властивість самостійно настроюватись і «грати». Управління його роботою є сфера свідомості співака, тому учні відділу навчаються не тільки створювати свій музичний інструмент, але і одночасно віртуозно володіти їм, співати в академічній, народній манерах, володіти різними техніками естрадного вокалу, основами джазової імпровізації.

На відділі створені творчі колективи – вокальні ансамблі: «Cantabile» (керівник Кирилова І.В., концертмейстер Онофрійчук О.В.), «Perfomans» (керівник Бережна А.А., концертмейстер Костоглод О.В.), «Doublehappy» (керівник і концертмейстер Каминіна Л.М.), хор молодших класів (керівник Кирилова І.В., концертмейстер Онофрійчук О.В.), хор старших класів (керівник Бережна А.А., концертмейстер Костоглод О.В.), дитячий фольклорний ансамбль (керівник Бережна А.А., концертмейстер Бережна А.А.).

Завдяки різним формам навчання відбувається гармонізація і становлення кожного учня як професійного виконавця, виховується духовне зростання, відкривається творча самореалізація і виконавська майстерність.

Учні відділу беруть активну участь у творчому житті школи, міста, є лауреатами багатьох престижних обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів – Торецьк, Бахмут, Краматорськ, Мариупіль, Скадовськ, Нетішин, Харків, Київ, Дніпро, Івано-Франківськ, м.Кітен (Болгарія), м.Серес (Греція), міста Венеція та Генуя (Італія), Нім, Авіньон, Бедарьо (Франція).

Лауреатами відділу є Галстян Маріетта, Бакало Ліна, Волинко Катерина, Шаповалов Гліб, Гречуха Вікторія, Турка Марія, Манькова Олександра, Чередниченко Єлизавета, Зінова Дар’я, Горожанкін Тимофій, Мелешко Єлизавета.

Особливу увагу викладачі відділу приділяють професійній спрямованості учнів, націлюють їх на подальше навчання у вищих музичних закладах.

Мріють стати професійними музикантами наступні учні: Жук А., Кусакіна О., Троцька Ю., Шукіна А., Бакало Л., Волинко К., Турка М., Погосова Е., Зінова Д.

Гордість відділу – наші випускники, які зберегли в своєму серці любов до музики і вибрали шлях професійного співака.

Це Соколуха Катерина – закінчила Харківську академію культури, факультет «Народний спів», є солісткою ансамблю «Козачки Кавказа» та викладачем вокалу вокальної студії у м.Єсентуки.

- Данило Однораленко – студент Бахмутського музичного коледжу, прийняв участь у телепроекті «Голос країни».

- Кузнєцов Марк – закінчив Слов’янський педагогічний університет, факультет підготовки вчителів навчальних класів з правом викладання музики.

- Новодран Світлана – випускниця Бахмутського музично-педагогічного коледжу.

- Маковецька Валерія – студентка Харківського коледжу мистецтв.

- Парфьонов Олексій – студент Бахмутського музичного коледжу, спеціалізація «Естрадний спів».

- Голубова Вікторія – студентка Бахмутського музичного коледжу, спеціалізація «Музично-теоретичні дисципліни».

- Приваліхіна Ганна – студентка Бахмутського музичного коледжу, спеціалізація «Хорове диригування».

- Деканенко Наталія – закінчила Київський університет ім. Бориса Грінченко, музично-педагогічний факультет, консерваторію ім. М.Глінки м.Дніпро, музичний факультет, спеціалізація «Академічний спів», є ведучою солісткою театру опери та балету м.Дніпро.

- Устінова Ольга - Київський національний університет Культури та мистецтв, факультет музичного мистецтва, кафедра естрадного співу та фольклору, є учасницею сучасного дуету «Spokusa», має гастрольні тури у Києві, Львові, Ужгороді.

Швидко плине час… І ми сподіваємось, що наші учні здійснять свої мрії і будуть продовжувати нашу спільну справу – служіння вокальному мистецтву.

 
Константиновская школа искусств Copyright © 2015
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.