logo

Меню

Фотографии


2016 32016 42016 22016 282016 102016 212016 172016 1120162016 222016 152016 72016 122016 62016 242016 142016 202016 232016 92016 192016 52016 252016 272016 262016 162016 82016 132016 18

Пошук

Історія теоретичного відділу

«Любителями і знавцями музики не народжуються, а стають ...

Щоб полюбити музику, треба перш за все її слухати .. »

Дмитро Шостакович

Кожен учень нашої школи відвідує заняття з музично-теоретичних дисциплін: «Сольфеджіо» і «Музичну літературу». На уроках «Сольфеджіо» учні вивчають основи музичної грамоти, вчаться правильно співати і диригувати, записувати мелодії у вигляді музичного диктанту, підбирати акомпанемент до вподобаних пісень і навіть складати музику. На заняттях «Музичної літератури» діти знайомляться з життям і творчістю композиторів, дізнаються багато про ту історичну епоху, в яку вони жили, слухають і вчаться аналізувати кращі твори класичної та сучасної музики. До музично-теоретичних дисциплін також відноситься «Музична грамота та слухання музики», «Елементарна теорія музики».

В цілому, заняття предметів музично-теоретичного циклу сприяють формуванню художнього смаку і здатності реагувати на все прекрасне в мистецтві і житті.

ВИКЛАДАЧІ ТЕОРЕТИЧНОГО ВІДДІЛУ

      Історія музично-теоретичного відділу - це історія школи. За 62 роки в стінах нашої школи навчалися, а значить пройшли через теоретичний відділ, тисячі дітей. Багато обрали своєю професією музику.

     Літопис відділу почався в 1956 році. Першим викладачем сольфеджіо та музичної літератури була Л. Г. Білоконь. З тих пір змінилося не одне покоління чудових викладачів, естафету від Людмили Григорівни Білоконь взяли Я. З. Шулькін, В. М. Ситнікова, Л. О. Юрко.

    Шулькін Яків Захарович працював в школі з 1961 року викладачем сольфеджіо та духових інструментів, а також створив і багато років керував естрадно-симфонічним оркестром.

Screenshot 2

Ситнікова Валентина Миколаївна працювала в школі з 1965 року завучем ДШМ, викладачем сольфеджіо, 40 років керувала гордістю школи - дитячим хором, а також вокальним ансамблем викладачів «Гарні дівчата». Багато її учнів брали участь в обласних конкурсах з музично-теоретичних дисциплін і продовжили навчання в музичних вузах за різними спеціальностями, зокрема і «Теорія музики».

     Валентина Миколаївна розробила спеціальну методику розвитку логічного мислення учнів шкільного і дошкільного віку шляхом сприйняття на слух. Результатами і досвідом занять по своїй методиці викладач неодноразово ділилася на обласних відкритих уроках і методичних заняттях.

валентина ник     

Меняєва Валентина Григорівна - працювала в школі з 1973 по 2015 рр. викладачем сольфеджіо та музичної літератури. Свого часу вона була зразковою ученицею нашої школи, потім стала досвідченим педагогом, захопленим своєю справою; Керувала клубом «Джерело» та лекторіями для батьків.

меняева

Юрко Лариса Олексіївна працювала в школі з 1966 до 2013р. викладачем музичної літератури. Багато лекцій і концертів організувала і провела вона з метою пропаганди музичного мистецтва, як в нашій школі, так і за її межами.

юрко

 

Бережна Алла Анатоліївна - працює в школі з 1979 року викладачем сольфеджіо, музичної літератури, сольного співу; З 2004 по 2014 рік була завідуючою теоретичним відділом. Сьогодні Алла Анатоліївна керує хоровим колективом,  вокальним ансамблем, викладає сольний спів. 

алла анат

До складу музично-теоретичного відділу входила секція сольного співу, яка почала свою роботу в 1999 р., й у 2016 році стала окремим відділом.

Сучасні умови вимагають від викладачів нових підходів до навчального процесу. Тому на відділі ведеться робота по вдосконаленню методів викладання і виховання учнів. В даний час у теоретиків склався згуртований колектив люблячих і знаючих свою справу викладачів.

              Золотарьова Ольга Василівна - працює в школі з 1972 року викладачем сольфеджіо та музичної літератури. Маючи досить великий педагогічний досвід, вона вміло «підбирає ключі» до душі кожної дитини і робить все для того, щоб дітям було цікаво вчитися і хотілося вчитися. Цим Ольга Василівна здобула і любов учнів, і повагу колег.

ольга васил  

Гордість музично-теоретичного відділу - молоді педагоги, колишні учні нашої школи. Вони вже заявили про себе як серйозні, талановиті педагоги; постійно знаходяться в творчих пошуках та намагаються осягнути секрети педагогічної майстерності. Робота цих викладачів виявилася дуже продуктивною - з'явилися нові нестандартні форми роботи і цікаві методичні знахідки. Своїм досвідом роботи молоді викладачі діляться з колегами на обласних конференціях; проводять відкриті уроки для викладачів області, використовуючи свої методики навчання, а також успішно беруть участь в міжнародних, всеукраїнських та регілнальних  конкурсах.

   Утіна Анна Миколаївна - викладач-методист вищої категорії, працює в школі з 2006 року викладачем сольфеджіо, музичної літератури, елементарної теорії, музичної грамоти і слухання музики. З 2014 року керує теоретичним відділом.

утина

У 2011 році закінчила ДДМА ім. С. С. Прокоф'єва, отримавши диплом магістра за спеціальністю «Музичне мистецтво» та кваліфікацію педагог, композитор; У 2015 році закінчила аспірантуру ХНУМ ім. І. П. Котляревського отримавши науковий ступінь - кандидат мистецтвознавства.

     Розробила авторську програму «Слухання музики і нотна грамота» для класу хореографії. Також є автором серії навчальних посібників «Тести і завдання із зображеннями». Результатом участі у міжнародних, всеукраїнських та обласних методичних конференціях є низка статей: «Форми й методи роботи з групами дітей дошкільного та молодшого шкільного віку», «Синтез мистецтв як провідний принцип сучасної мистецької освіти та розвитку учня», «Особливості використання методичного забезпечення предмету «Українська та зарубіжна музичні літератури» А. Утіної «Тести і завдання із зображеннями...» на уроках музичної літератури», «Опера М. В. Лисенко «Коза-дереза» у постановці Костянтинівської школи мистецтв: досвід створення ансамблевої партитури», «Ігрові форми роботи на уроках музично-теоретичних дисциплін», «Інтеграційні зв’язки між англійською мовою і сольфеджіо».  Вона керує англомовним лекторієм для загальноосвітніх шкіл “Speak about music”. Разом із бібліотекарем ШМ Каліною Г. О. є організатором щорічної виставки навчальних посібників.

книги утиной  cfqn     

           Як композитор, Анна Миколаївна бере активну участь в житті міста і школи. Пісня «Костянтинівка» сл .. Л. Шекіти) перемогла в міському конкурсі «Про місто з любов'ю ... ». 23 березня 2015 року відбувся творчий вечір «Улюблена книжка дитинства», в якому прийняли участь викладачі та учні всіх відділів школи. У 2016 році був силами викладачів та учнів школи був поставлений мюзикл «Маленький принц» на музику А. Утіної.

Романец Дар'я Олександрівна - працює в школі з 2006 року викладачем сольфеджіо, музичної літератури. Закінчила Дзержинське музичне училище і Донецьку держ. муз. академію імені С. С. Прокоф'єва. Спеціалізація - музикознавець, викладач фортепіано, концертмейстер, артист ансамблю. Викладач-методист вищої категорії.

дарья алек   

Дар'я Олександрівна розробила авторські програми - «Сольфеджіо« 0 »клас» і «Елементарна теорія музики». Вона є автором чотирьох навчальних посібників: «Нотна грамота. Зошит-розмальовка для дошкільнят і молодших школярів »(з 2011 по 2015 рік витримало 6 видань),« Робочий зошит з Українській Музичної літератури «М. Лисенко », присвячений 170 річчю з дня народження композитора (вид. Київ, 2013),« Образи природи в музиці »(2015),« Казка в музиці »(2015). Керує гуртком «Юний лектор», який бере активну участь у житті нашої школи.

книги романец

Петерс (Пашкова) Анастасія Олександрівна - молодий педагог музично-теоретичних дисциплін. Вона поповнила ряди викладачів Костянтинівській школи мистецтв в 2017 році. Анастасія Олександрівна закінчила донецьке музичне училище з червоним дипломом в 2012 році. Після невеликої творчої перерви вирішила продовжити музичну справу. Зараз вона з задоволенням викладає цикл музично-теоретичних дисциплін, знаходячи і розвиваючи юні таланти і обдарування.

    петерс  

Гідно представляють наш відділ і учні, що виступають від нашої школи на міжнародних, всеукраїнських, обласних олімпіадах і конкурсах з музично-теоретичних дисциплін. Свідчення тому - численні кубки, дипломи та грамоти.

Із сольфеджіо та муз. літератури: Адамян Н., Бережна Л., Бєлих Ю., Венцель О., Гармаш О., Голубова В., Кунічек А., Купіна Д., Ліпко Т., Пашкова А., Рудакова Т., Тульгук Л., Утіна А., Бєлих Ю., Науменко К., Поляков Д., Пацюра І., Тарасовська В.

          Із композиції: Басенко М., Бєлих Ю., Голубова В., Калашникова В., Голубєва А.

Багато хто з випускників нашої школи продовжили навчання на теоретичних відділеннях музичних училищ (Тішкова С., Утіна А., Купина Д., Ліпко Т., Пашкова А., Бєлих Ю., Калашникова В., Голубова В.), а також у вищих навчальних закладах (Тішкова С., Романец Д., Утіна А., Купіна Д., Бєлих Ю.).
Константиновская школа искусств Copyright © 2015
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.