
Іван Франко 160 років
- Подробности
- Создано 29.11.2016 20:39
Великі українці.
ІВАН ФРАНКО – ОБЛИЧЧЯ УКРАЇНСЬКОЇ ІСТОРІЇ
Пісні і праця - великі дві сили!
Їм я до скону бажаю служить…
Іван Франко.
На теоретичному відділі школи мистецтв пройшла низка заходів, приурочених пам’яті Івана Франка – 160-річчю від дня народження та 100-річчя від дня смерті.
В народній пам’яті Франко живе як «великий Каменяр». Він – український письменник, поет, вчений, публіцист, фольклорист, етнограф, перекладач, політичний діяч. Досліджував літературу, народну творчість, й такі галузі мистецтва, як театр, малярство, архітектуру й навіть музику. В 1915 році Франко був висунутий на здобуття Нобелівської премії, але передчасна смерть завадила успішному завершенню цього висування.
Культурні заходи ШМ, присвячені Івану Франку, розраховані на різні вікові категорії слухачів. Франківські читання для учнів 1 класу провела 28 листопада ЗОЛОТАРЬОВА О.В. Діти дізналися, що видатний український письменник був гарним казкарем. Літературні казки з’явилися в творчості Франка саме тоді, коли він став батьком (деякі з них створені за мотивами народних казок). Написані для власних дітей, вони стали скарбом для усієї тогочасної дітвори. Великою популярністю користуються Франкові казки й у сучасних малих читачів. До розважально-дидактичних казок належать «Ріпка», «Киця» та 20 казок зі збірки «Коли ще звіри говорили»: «Фарбований лис», «Лис Микита», «Мурко і Бурко», «Три міхи хитрощів», «Війна між псом і вовком», «Лисичка-кума» та багато інших. Є у письменника і казки для старшого шкільного віку та дорослих («Як синиця хотіла море спалити» тощо). На уроці діти слухали казку «Лисичка та журавель» у виконанні Герасєвої Сніжани, та малювали персонажів за її мотивами.
Викладач РОМАНЕЦ Д.О. 28 листопада на тематичній годині організувала та провела для учнів 6 класу «відеоподорож» - перегляд документального фільму «Іван Франко» (телеканал «Інтер», 2008). У проекті «Великі Українці» ведучий Святослав Вакарчук розповідає про життя та діяльність геніального письменника. Учням сподобався фільм, вони почули багато нового та цікавого. Після перегляду було проведене обговорення, діти доповнювали розповідь ведучого, розповідали про творчість письменника.
28 листопада УТІНА А. М. на літературно-музичній годині «Музика і Франко» розповідала учням про поетичну спадщину композитора, та про використання її в музиці українських композиторів. Багато творів письменника було покладено на музику – близько 200 композицій. На тексти Франка писали Д.Січинський, А.Кос-Анатольський, С.Людкевич, М.Скорик та інші. Видатний український композитор М.Лисенко на вірші поета написав 6 романсів. Після прослуховування деяких з них учні поділилися своїми враженнями, отриманими від музики.