
Обласне методичне заняття Романец Д. О. (2018)
- Подробности
- Создано 29.12.2018 11:53
ОБЛАСНЕ МЕТОДИЧНЕ ЗАНЯТТЯ «ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК МУЗИЧНО-ТЕОРЕТИЧНИХ ТА ВИКОНАВСЬКИХ ДИСЦИПЛІН»
27 грудня на базі Костянтинівської школі мистецтв відбулося обласне методичне заняття для викладачів музично-теоретичних дисциплін. Практичне заняття з учнями провела спеціаліст вищої категорії, викладач-методист – Романец Дар’я Олександрівна. Темою заходу став «Взаємозв’язок музично-теоретичних та виконавських дисциплін».
Методичне заняття було спрямоване на поширення позитивного педагогічного досвіду викладача, який може сприяти підвищенню ефективності практичної та методичної роботи педагогів. При підготовці заходу було враховано актуальність обраної теми. Звертаючись до присутніх, Романец Д. О. наголосила на тому, що в роботі усіх музичних спеціальностей необхідна єдина спрямованість в діяльності та нерозривний зв’язок між викладанням виконавських та теоретичних дисциплін. Викладач зауважила, що для здійснення цього зв’язку необхідно, щоб педагоги-теоретики частіше зверталися до живої музичної практики учнів, а педагоги-фахівці не обмежувалися навчанням грі на інструменті, а всебічно розвивали учнів, спираючись на знання, отримані в теоретичних класах.
Тему заняття було розкрито на прикладі репертуару учнів з фаху, який складається з творів композиторів різних епох та національних шкіл, таких як Ф. Куперен, Л. Келлер, В. Гіллок, Д. Кабалевський, С. Борткевич та ін.. Заняття було не тільки змістовним та насиченим, але й корисним для практичного застосування. Учні, які прийняли участь у заході – Кузьменко Валерія, Іванов Максим, Мушинська Анастасія, Важовська Анастасія, продемонстрували цікаву творчу роботу, а Романец Д. О підтвердила свій високий фаховий рівень, майстерність і професіоналізм.
Показ практичного матеріалу та представлені форми і методи роботи зацікавили присутніх педагогів-теоретиків. Вони ставили питання по темі методичного заняття, висловлювали свої думки про почуте та ділилися враженнями. Крім того, присутні обговорили різноманітні методичні та педагогічні питання пов’язані із реформами.