logo

Меню

Фотографии


2016 262016 212016 42016 282016 72016 32016 22016 112016 192016 92016 52016 242016 182016 272016 202016 162016 222016 62016 142016 102016 252016 122016 1320162016 152016 82016 172016 23

Пошук

СВІТЛИЙ ГЕНІЙ ХХ СТОЛІТТЯ – СЕРГІЙ ПРОКОФ’ЄВ

 

 

 

В квітні 2016 року увесь культурний світ відзначає 125-річчя з дня народження Сергія Прокоф’єва – геніального радянського композитора родом з України. У зв’язку з цією знаменною датою в Костянтинівській ШМ було проведено ряд заходів: тематичні уроки, заняття лекторію «Музична вітальня».

 

 

 

 

 

      2 березня  на чергове заняття «Музичної вітальні» зібралися учні і дорослі, що проявили інтерес до особистості знаменитого музиканта та до його музичної спадщини. На занятті була присутня здебільшого підготовлена аудиторія – частина учнів вже була знайома з творчістю композитора, завдяки урокам музичної літератури, багато учнів  грали його п’єси, і навіть брали участь у конкурсах творів Прокоф’єва.

 

 

     Лекцію-бесіду, приурочену до ювілею, провели викладач Дар’я Романец та її помічники − юні лектори: Світлана Коломієць, без якої не обходиться жоден  тематичний захід відділу, та  Марія Власенко. Для неї цей музичний вечір став дебютом.

 

 

     Лекторам вдалося відкрити для слухачів красу та привабливість музики Прокоф’єва, показати і тим, хто любить музику, і тим, хто з нею мало знайомий, на скільки актуальна і популярна творчість композитора у наші дні. Присутні дізналися про найбільш цікаві факти із біографії Прокоф’єва, про які замовчували радянські автори підручників та дослідники життя і творчості видатного музиканта. Акцентувалися особливості самобутнього новаторського стилю письма, відбувалося знайомство з музично-тематичним матеріалом.

 

 

     Слухачі дізналися про те, що відкривач нових законів у музиці, Прокоф’єв, − це наш співвітчизник і земляк. Зовсім молодим, після закінчення Петербурзької консерваторії, він став відомий як піаніст, композитор та диригент у багатьох країнах Європи, у США, Японії. У наші дні Прокоф’єв є найбільш популярним і  виконуваним у світі композитором ХХ століття. Ім’я Прокоф’єва − гордість нашого краю, а його творчість належить усьому людству, усій світовій музичній культурі.
     Сонцівку Бахмутського повіту, у якій Сергій Сергійович народився і провів дитинство, композитор називав «своєю батьківщиною». На нашій землі він виріс, на Україні давав перші концерти, там же з’явилися його перші твори. Українська тематика простежується у багатьох творах майстра: у «Скіфських сюїтах», балеті «На Дніпрі», музиці до к/ф «Котовський», фортепіанній п’єсі «Думка» тощо.  
     Сергій Прокоф’єв – композитор з оптимістичним, життєлюбним світоглядом, митець світлий, мажорний. Музика його пройнята любов’ю до людей, до всього світлого, прекрасного, вона несе собою радість усім, хто з нею стикається. Слухачі лекторію по достоїнству оцінили самобутній стиль музиканта, активність його музики, чистоту мелодіки, енергію ритму. Це було видно, спостерігаючи за обличчям присутніх, за їх емоційною реакцією. Слухачі мов перетворювалися під впливом музики Прокоф’єва  – змінювались їх обличчя, оживали очі, і, я впевнена, що у цей час їхні душі наповнювались позитивною, світлою, доброю енергією, якої так бракує нам зараз.

 

 

Зустрічі любителів музики у рамках «Музичної вітальні» − це просвітницький проект, мета якогоестетичне виховання аудиторії шляхом залучення до високого музичного мистецтва. Поряд з художнім словом лектора, важливе місце у ньому займає жива участь, живий звук. І в цей вечір, учні фортепіанного відділу своїм виступом проілюстрували твори композитора та порадували слухачів своїм виконавським мистецтвом. Виступали Бистровська Варвара (викл. Храмцова Н.Б.) та Іванова Анастасія (викл. Крамчанінова Н.М.). Вони виконали кілька п’єс з циклу «Дитяча музика».

 

 

Більш детально та наглядно донести до слухача пояснювальну тему допомогла виставка книг про С.Прокоф’єва. І для любителів, і для професіоналів, що бажали більше дізнатися про особистість геніального композитора, були рекомендовані нові видання:  Валентина Чембержи  «ХХ століття Ліни Прокоф’євої», Ігор Вишневецький із серії «ЖЧЛ» «Сергій Прокоф’єв» та «Чистим композитором Прокоф’єв не був», Тамара Ган «Тиран, талант та трагедія».

 

 

Увазі слухачів була представлена і експозиція портретів Прокоф’єва роботи художника Кончаловського, фотопортретів, скульптурних зображень композитора тощо. Ця виставка стала засобом інтеграції з образотворчим мистецтвом.

 

 

 

В цілому, зустріч любителів музичного мистецтва, присвячена Сергію Прокоф’єву, пройшла цікаво. Вона була пізнавальною, змістовною і викликала жвавий інтерес слухацької аудиторії.

 

Автор статті  Золоторьова О.В.

 

 

 

 

 

 
Константиновская школа искусств Copyright © 2015
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.