
УКРАЇНСЬКА ДИТЯЧА ОПЕРА (2017 р)
- Подробности
- Создано 16.04.2017 08:37
7 квітня на теоретичному відділі відбувся відкритий урок з музичної літератури, присвячений видатним українським композиторам – Миколі Лисенку та Кирилу Стеценку. В цьому році М.Лисенку виповнилося б 175 років, а його учню і послідовнику К.Стеценку – 135 років. Провела урок викладач Золотарьова О.В. з учнями 4 класу.
На уроці діти познайомилися з історією виникнення опери та особливостями оперного жанру, подивилися відео з зображеннями театрів стародавньої Греції та оперних театрів країн Європи і світу (Бразилії, Парижу, Германії, Києва тощо).
Викладач розповіла учням про те, що М.Лисенко став творцем ПЕРШОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ДИТЯЧОЇ ОПЕРИ – виняткового жанру, в якому діти можуть бути не тільки глядачами, але й виконавцями. На сюжети українських народних казок (лібрето укр. дитячої письменниці Дніпрової Чайки) написані три опери: «Коза-Дереза», «Пан Коцький» та «Зима і Весна» (у К.Стеценка дві опери: «Лисичка, Котик і Півник» та «Івасик-телесик»). Мета їх створення − познайомити дітей з особливостями оперного жанру та привити їм любов до народного мистецтва. Мають опери й виховний потенціал – це формування доброзичливих стосунків між людьми. Твори вчать і тому, що згуртувавшись можна перемогти навіть самого запеклого ворога.
На уроці була створена творча атмосфера, учні показали свої ілюстрації до дитячих опер, та шість ляльок − дійових осіб «Кози-Дерези». Виготовлені своїми руками, ще під час літніх канікул, вони випромінювали добру енергетику та приносили велике задоволення маленьким артистам. Звучали в цей день і українські народні пісні, мелодії яких використані в опері «Коза Дереза» («І шумить, і гуде», «Ой під вишнею», «Добрий вечір, дівчино» у виконанні учениці Галстян Маріети), і фрагменти з опер М.Лисенка і К.Стеценка.
На сцені одночасно існували і живі актори, і ляльки. Актори співали голосами своїх героїв та управляли ляльками. Діти легко перевтілювалися, самостійно створювали образи і передавали характери своїх героїв. Єдність музики та театральних компонентів підсилювали образний вплив і формували у дітей потребу в спілкуванні з мистецтвом.
Ролі виконували: Самсонова Марія – Лисичка, Шабельник Данило – Вовчик, Боровик Катря – Зайчик, Барсегян Наре – Рак, Молчан Надія – Ведмідь, Забелло Настя – Коза.