
Уроки патріотичного виховання
- Подробности
- Создано 10.05.2016 17:12
4-5 травня 2016 року викладачі музично-теоретичних дисциплін нашої школи провели уроки патріотичного виховання присвячені Дню пам'яті та примирення і 71-й річниці перемоги над фашизмом у Другій світовій війні. На них школярам розповідали про Другу світову війну і про її героїв, які безстрашно боролися з фашистськими загарбниками.
Червоний мак в Європі використовується як символ скорботи за загиблими. В Україні мак має символічне значення ще з козацьких часів. Українці вірили, що ця квітка виростав там, де гинули козаки, захищаючи рідну землю. З маків плетуть вінки, їх традиційно вишивають на рушниках і сорочках. У наш час в Україні червоний мак став уособленням Другої світової, в якій загинули мільйони наших співвітчизників.
Друга світова війна була найбільш великомасштабною та руйнівною війною на планеті, що принесла величезні людські жертви. У неї були залучені 60 країн і близько 80% населення світу. Війна велася в Європі, Азії, Африці і Океанії, а також в Тихому, Індійському, Атлантичному та Північному Льодовитому океанах.
Україна заплатила за Перемогу найвищу ціну. Вона зазнала втрат більших, ніж Великобританія, Канада, США і Франція разом узяті. Загинуло близько 14 мільйонів чоловік, тобто кожен п'ятий українець. За час евакуації з України на Схід було забрано близько тисячі кращих промислових підприємств, які після війни так і не повернулися в рідні міста. При відступі радянська влада залишала «випалену землю − щоб не дісталася ворогам». Вибухало і затоплювалося все, що можна було вивезти: заводи, електростанції. Були при цьому і великі людські жертви серед мирного населення.
На захист своєї Батьківщини, своєї землі, своїх сімей піднявся весь наш народ. Багато людей йшли воювати добровольцями. Одним з них став 17-річний Василь Мачук.
«Його військова служба почалася спочатку в полковому розвід взводі, потім, до кінця війни, в складі 221-ї окремої роти розвідки 127-ї стрілецької дивізії, яка була удостоєна почесного найменування Чистяковська, згодом нагороджена орденами Червоного Прапора і Кутузова 2-го ступеня. Про те, що Василь Артемович Мачук був відважним розвідником, свідчать його численні бойові нагороди - ордена Вітчизняної війни 1 ступеня, Червоної Зірки, Слави 2 і 3 ступенів, три медалі «За відвагу» і багато інших. Крім радянських нагород, бойовий розвідник відзначений Грамотою Президента Чехословаччини і нагороджений медалями «За взяття Дуклінського перевалу», «За взяття Берліна» і т. д. Після закінчення війни він працював на хлібокомбінаті і нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора. Похований з військовими почестями і салютом» (В. Савченко «Воєнне лихоліття»).
Дуже важливо, що для нинішнього покоління нашої країни залишаються документальні свідчення про стійкість і непохитності їхніх дідів і прадідів, які в грізні роки Другої світової війни вистояли і захистили свою свободу і незалежність нашої Батьківщини.