logo

Меню

Фотографии


2016 172016 112016 212016 32016 162016 182016 272016 102016 52016 1920162016 142016 282016 122016 132016 202016 22016 152016 82016 232016 62016 72016 222016 42016 242016 92016 252016 26

Пошук

ВІДЧУЙ СЕБЕ «СВОЇМ» У СВІТІ МИСТЕЦТВА (2018)

МАТЕРІАЛИ ЛЕКТОРІЮ ДЛЯ БАТЬКІВ ВІД 29.01.18 р. ВИПУСК 3  

{jcomments off}     
ВІДЧУЙ СЕБЕ «СВОЇМ» У СВІТІ МИСТЕЦТВА

 

Класична музика, ти вічна!                                                    

Не те, щоб ідеальна, бездоганна.                                                                    

Проста, глибока і безмежна,                                                     

Невимовно божественна і ніжна.


 

 

 

Дивовижна річ − музика! Вона володіє чарівною силою і здатна творити з людською душею дива.
Класична музика відноситься до ряду серйозних і відрізняється глибиною переданих почуттів. Її можна слухати безкінечно, і кожен раз відкривати для себе щось нове, красиве, піднесене. Як тільки починає звучати класична музика − душа наша оживає, наповнюється енергією, хвилями радісних і сумних переживань. На відміну від сучасної музики, яка часто-густо − тимчасова, скороминуща, яку вже не згадаєш через місяць, класична музика вічна. Вона перевірена часом, віками.
Музика великих композиторів доносить до слухача красу музичного твору і цим самим піднімає його на інший рівень культурного розвитку. Впустити в душу музику Баха, Моцарта, Шопена, Чайковського − все одно, що у відкрите вікно впустити тепло землі, прогрітої весняним сонцем. Для людської душі така музика важлива, як цілюща волога для рослини, як світло для картини художника.


Щоб увійти в світ класичної музики, потрібні лише велике бажання й небагато терпіння − і тоді слухач з подивом виявить, що твір, написаний багато років тому, розповідає про його власні почуття і надії, мов композитор міг спізнати душу людини, яку ніколи не бачив.
Були часи, коли класична музика звучала тільки в палацах королів та аристократів. Для простих людей вона була недоступною. І зараз, музика геніальних композиторів, живий звук, живі емоції виконавця, на жаль, перетворюються в мистецтво елітарне, тобто зрозуміле і доступне лише невеликій аудиторії, в мистецтво для обраних. Послухати живу музику − рідкісне и дороге задоволення. В усіх країнах воно коштує дорого.
Навіть по телебаченню практично неможливо послухати оперу, концерт класичної музики відомого виконавця, подивитися хороший спектакль, балет. Все це перетворилося на дуже дорогі комерційні проекти, які відвідувати простим людям немає можливості з різних причин, у тому числі і за фінансовими проблемами. Навіть участь у багатьох конкурсах нерідко можлива, якщо внести гроші. Тепер це комерція, бізнес.
У нашому невеличкому провінційному містечку єдиною віддушиною для любителів музики стали просвітницькі заходи в школі мистецтв. Тут для батьків та дітей проходять музичні вечори; тут можна відвідати лекцію присвячену життю і творчості великих композиторів, послухати концерти живої музики, подивитися учнівські спектаклі (серед них навіть оперний спектакль), познайомитися з роботами юних художників. Все це проходить регулярно і абсолютно безкоштовно. Вам потрібно тільки прийти, дивитися та слухати.
Здавна в поняття «хороша освіта» входили малювання, танці, вміння писати вірші, спів, знання іноземних мов, гра на музичних інструментах. Багато що з перерахованого, ваші діти можуть отримати у нас в школі. І хай не всі учні стануть професійними музикантами або художниками, а тільки любителями, заняття в школі мистецтв все одно залишать глибокий відбиток у їхньому житті. Ми не виховуємо музиканта, в першу чергу ми виховуємо людину - добру, розумну, благородну, культурну.
Важливо дати дітям музичну освіту, щоб вони могли самостійно орієнтуватися в музичному різноманітті, щоб вони могли розпізнати справжнє мистецтво і цінувати його. Музика відкриває дітям цікаве життя − можливість проявити себе в творчості, виділитися серед своїх однолітків, відчути себе артистом. А найголовніше − відчути себе "своїми" у світі музики, у світі високого мистецтва.

                                          
Золотарьова О.В.
Константиновская школа искусств Copyright © 2015
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.