
Заходи пам'яті жертв голодомору - 2019
- Подробности
- Создано 08.12.2019 19:01
22 - 23 листопада 2019 року викладачі відділу музично-теоретичних дисциплін
провели тематичні виховні заходи до дня пам’яті жертв голодомору.
Мета заходів: поглибшити знання дітей про трагічні події 1932-1933рр. та їх наслідки, показати, що це була цілеспрямована політика з метою ліквідації українізації, позбавлення українців історичної пам’яті. А також, виховання поваги, турботи, співчуття до людей, які пережили страхіття голодомору.
«Запали свічку пам’яті усім померлим від голоду» – урок - реквієм для учнів ШМ провела викладач Утіна А. М.. Bона розповіла учням, що свічка пам’яті – це символ пам’яті жертв голодомору. Запалюється вона в четверту суботу листопаду і супроводжується хвилиною мовчання. Голодомор був проведений з метою пригнічення прагнення українців до свободи та унеможливлення подальшого їх супротиву колективізації. Голодомор 32-33 років – це особлива каральна операція, масовий штучний голод, який винищив в основному українських селян.
«Голод 33-го – біль душі і пам’ять серця» – виховний захід провела Золотарьова О. В.. Вона розповіла учням про те, що голодомор – це злочин геноциду проти українського народу і проти людяності; що керівництво ВКП(б) та уряд СРСР у 1932-1933 роках організували штучний масовий голод, який спричинив загибель мільйонів українців.
«Де б ти не був – вшануй померлих від голоду!» – урок пам’яті провела Романец Д. О.. На ньому говорилося про те, що Україна і світ вшановують пам’ять про голодомор та інші великі трагедії народів як данину непростому минулому та запоруку недопущення подібних явищ у сучасному і майбутньому людства.
«А свічка плакала в скорботі» – урок історичної пам’яті провела Петерс А. О. Голодомор був задуманий для винищення українського народу. Після нього влада Радянського союзу заперечувала та приховувала від світу масове вимирання людей страшної зими 1932-1933 рр. День пам’яті мільйонів жертв голодомору – унікальна нагода для всіх: дітей, батьків, політиків, громадських діячів замислитися над трагедією, над геноцидом українського народу.